Kontroler TPM-K2 firmy TPM Control został zaprojektowany w oparciu o najnowsze standardy systemów kontroli dostępu oraz technologie informatyczne. Zastosowane rozwiązania techniczne jak i soft obsługujący urządzenia są stale rozwijane i udoskonalane przez naszą firmę. Kontrolery przeznaczone są do pracy zarówno w systemach kontroli dostępu (KD) jak i systemach rejestracji czasu pracy (RCP).
Prezentowany kontroler jest częścią systemu, na który składają się m.in. następujące programy:


  • Control - program do zarządzania systemem
  • Guarder - program do zarządzania kontrolą dostępu
  • Order - program do zarządzania i kontroli wykonywanych czynności oraz rejestracji czasu pracy
  • Worker - program do zarządzania rejestracjami czasu pracy


Program Control służy do dodawania i konfigurowania elementów systemu takich jak rejestratory, kontrolery i karty. Odpowiada za komunikację z rejestratorami i kontrolerami, zarządza rejestracjami i fotorejestracjami. Instalowany jest na dowolnym stanowisku administracyjnym w sieci, dzięki czemu wszystkie ustawienia dotyczące kontroli dostępu i aktualizacje odbywają się zdalnie ze stanowiska administratora. Zmiana parametrów i zakresów pracy kontrolera dotyczących kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy nie wymaga żadnych ustawień bezpośrednio na płycie kontrolera. Wszystkie parametry przechowywane są w bazie danych co oznacza, że w razie awarii serwis jest szybki i bezproblemowy.


Program Guarder służy do ustawień parametrów, monitorowania i kontrolowania ruchu na zabezpieczonych przejściach.


System kontroli dostępu oprócz kontrolera TPM-K2 (TPM-K6) oraz autorskiego oprogramowania oparty jest o dodatkowe elementy takie jak: karty zbliżeniowe, czytniki kart, zwory elektromagnetyczne, elektrozamki, przyciski i inne elementy mające zastosowanie w miejscach wymagających kontroli dostępu. Czytniki RFID podłączane do kontrolera mogą być w dowolnej technologii identyfikacji, posiadające interfejs Wieganda 26-34 bity. Komunikacja miedzy kontrolerami, a oprogramowaniem odbywa się za pomocą sieci Ethernet. Kontrolery powinny być umieszczone w odpowiedniej obudowie z zasilaczem i zlokalizowane w strefie chronionej.

Kontroler TPM-K2 może obsługiwać 1 lub 2 przejścia jedno lub dwustronnie. Elementy zabezpieczające (elektrozamki, zwory elektromagnetyczne) sterowane kontrolerami mogą być zasilane prądem o napięciu 12VDC lub 24VDC. Szeroki wybór funkcji, możliwość dowolnej konfiguracji oprogramowania, niewielkie rozmiary, przystępne ceny sprawiają, że kontroler TPM-K2 jest idealnym rozwiązaniem służącym do konfigurowania nowoczesnych systemów kontroli dostępu.