Możliwości jakie oferują zaawansowane i nowoczesne systemy do zarządzania czasem pracy w przedsiębiorstwach wymagają wygodnego i funkcjonalnego sposobu wprowadzania danych. Rejestrator R2 z opcjami fotorejestracji i kontroli dostępu oraz dedykowanym oprogramowaniem ( Guarder, Worker, Order) wnoszą nową jakość do obsługi takich systemów. Optymalne rozmiary, praktyczne przyciski, różnorodność funkcji oraz atrakcyjna cena powodują, że jest to idealny element systemu Rejestracji Czasu Pracy.


Rejestrator R2 składa się z następujących części:

Wygląd rejestratora z przodu


1- Obudowa

Obudowa wykonana z polistyrenu oraz ABS, panel frontowy zabezpieczony specjalną folią poliestrową Autoflex, chroniącą ekran LCD i obiektyw kamery. Folia jest elementem wymiennym w przypadku jej nadmiernego zużycia/zniszczenia można w łatwy sposób wymienić ją na nową. Obudowa rejestratora przystosowana jest do montażu na ścianie za pomocą dedykowanego uchwytu.

2- Wyświetlacz LCD

Popularny wyświetlacz LCD 2x16 znaków, podświetlany. Służy zarówno do kontroli rejestrowanych zdarzeń jak i wyświetlania informacji z aktualnym czasem i trybem pracy.

3- Kamera

Kamera posiada matrycę SONY IMX219 o rozdzielczości 8Mpx. Za pomocą kamery rejestrator wykonuje zdjęcie osoby rejestrującej zdarzenie.

4- Miejsce odczytu kart

W wersji podstawowej rejestrator odczytuje karty zbliżeniowe w standardzie Unique (125 kHz), jako opcja występuje również możliwość odczytu kart przez rejestrator w standardzie Mifare Classic (13,56 MHz).

5- Funkcjonalne przyciski

Rejestrator posiada 4 funkcjonalne przyciski służące do zmiany trybu pracy urządzenia Wejście - Wyjście - Wejście Służbowe - Wyjście Służbowe.


Wygląd rejestratora z tyłu


6- Otwory montażowe pod dedykowany uchwyt oraz centralny otwór na kable


Wygląd wnętrza rejestratora


7- Gniazdo z kartą microSD

Na karcie pamięci microSD znajduje się system operacyjny oraz dane konfiguracyjne rejestratora. Zapisywane są też na niej zdarzenia rejestrowane przez pracowników, a także zdjęcia osób dokonujących rejestracji.

8- Gniazdo RJ45

Gniazdo RJ45 służy do podłączenia sieci Ethernet. Wyposażone jest w dwie diody sygnalizacyjne LED (zielona - podłączenie do sieci, żółta - poziom transmisji).

9- Porty USB

Wolne porty USB służą do podłączenia urządzeń zewnętrznych np: skanera kodów kreskowych.

10- Złącze IP RESET

Złącze służy do ręcznego resetowania aktualnego numeru IP do numeru fabrycznego. Opis w dziale Ustawienia/Reset IP

11- Microchip RESET

Microchip służy do wykonania restartu rejestratora. Restartu dokonujemy wciskając mikroprzycisk przez otwór w dolnej części obudowy przy pomocy wąskiego elementu (np. spinacz).

12- Potencjometr

Potencjometr służy do regulacji poziomu głośności sygnału odczytywanej karty przez rejestrator. Regulacji dokonujemy przez delikatny obrót potencjometrem przez otwór w dolnej części obudowy przy pomocy wąskiego śrubokręta.

13- Złącze zasilające POWER IN

Złącze służy do podłączenia rejestratora do sieci energetycznej za pomocą zasilacza 12V DC (GND - masa, +12V - wejście zasilania).

14- Złącze LCD

Złącze służy do podłączenia wyświetlacza LCD.

15-16 Złącze KEYBOARD/BUTTONS

W zależności od rodzaju rejestratora złącze służy do podłączenia przycisków lub klawiatury numerycznej.


Dodatkowo przy rozszerzeniu funkcjonalności rejestratora o opcję kontroli dostępu, na płycie głównej znajdują się dodatkowe elementy:

17- RJ

Gniazdo RJ45 służy do podłączenia zewnętrznego czytnika RFID obsługującego kontrolowane przejście.

18- J1

Za pomocą złącza ustawiamy tryb pracy przekaźnika w zależności od rodzaju elementu zabezpieczającego ( standardowy NC lub rewersyjny NO).

19- Listwa 5pin

- + Z - - złącza elementu zabezpieczającego,

- GND - złącze masy,

- Cz - złącze czujnika zamknięcia,

- Po - złącze przycisku otwarcia.

20- J_Cz

Złącze aktywacji czujnika zamknięcia. Aby aktywować działanie czujnika zamknięcia, należy po podłączeniu go do rejestratora zdjąć zworkę ze złącza J_Cz. Jeżeli nie wykorzystujemy w systemie czujnika zamknięcia wówczas zworka na złączu J_Cz powinna być założona.