Możliwości jakie oferują zaawansowane i nowoczesne systemy do zarządzania czasem pracy w przedsiębiorstwach wymagają wygodnego i funkcjonalnego sposobu wprowadzania danych. Rejestrator R4 z opcją fotorejestracji oraz dedykowanym oprogramowaniem (Control, Worker) wnoszą nową jakość do obsługi takich systemów. Optymalne rozmiary, praktyczne przyciski, różnorodność funkcji oraz atrakcyjna cena powodują, że jest to idealny element systemu Rejestracji Czasu Pracy.


Rejestrator R4 składa się z następujących części:


Wygląd rejestratora z przodu


1- Obudowa

Obudowa wykonana z polistyrenu oraz ABS, panel frontowy zabezpieczony specjalną folią poliestrową Autoflex, chroniącą ekran LCD i obiektyw kamery. Folia jest elementem wymiennym w przypadku jej nadmiernego zużycia/zniszczenia można w łatwy sposób wymienić ją na nową. Obudowa rejestratora przystosowana jest do montażu na ścianie za pomocą dedykowanego uchwytu.

2- Wyświetlacz LCD

Popularny wyświetlacz LCD 2x16 znaków, podświetlany. Służy zarówno do kontroli rejestrowanych zdarzeń jak i wyświetlania informacji z aktualnym czasem i trybem pracy.

3- Kamera

Kamera posiada matrycę SONY IMX219 o rozdzielczości 8Mpx. Za pomocą kamery rejestrator wykonuje zdjęcie osoby rejestrującej zdarzenie.

4- Miejsce odczytu kart

W wersji podstawowej rejestrator odczytuje karty zbliżeniowe w standardzie Unique (125 kHz), jako opcja występuje również możliwość odczytu kart przez rejestrator w standardzie Mifare Classic (13,56 MHz).


Wygląd rejestratora z tyłu


5- Otwory montażowe pod dedykowany uchwyt oraz centralny otwór na kable


Wygląd wnętrza rejestratora


6- Gniazdo z kartą microSD

Na karcie pamięci microSD znajduje się system operacyjny oraz dane konfiguracyjne rejestratora. Zapisywane są też na niej zdarzenia rejestrowane przez pracowników, a także zdjęcia osób dokonujących rejestracji.

7- Gniazdo RJ45

Gniazdo RJ45 służy do podłączenia sieci Ethernet. Wyposażone jest w dwie diody sygnalizacyjne LED (zielona - podłączenie do sieci, żółta - poziom transmisji).

8- Porty USB

Wolne porty USB służą do podłączenia urządzeń zewnętrznych np: skanera kodów kreskowych.

9- Złącze IP RESET

Złącze służy do ręcznego resetowania aktualnego numeru IP do numeru fabrycznego. Opis w dziale Ustawienia/Reset IP

10- Microchip RESET

Microchip służy do wykonania restartu rejestratora wraz z podpiętymi do niego urządzeniami. Restartu dokonujemy wciskając mikroprzycisk przez otwór w dolnej części obudowy przy pomocy wąskiego elementu (np. spinacz).

11- Potencjometr

Potencjometr służy do regulacji poziomu głośności sygnału odczytywanej karty przez rejestrator. Regulacji dokonujemy przez delikatny obrót potencjometrem przez otwór w dolnej części obudowy przy pomocy wąskiego płaskiego śrubokręta.

12- Złącze zasilające POWER IN

Złącze służy do podłączenia rejestratora do sieci energetycznej za pomocą zasilacza 12V DC (GND - masa, +12V - wejście zasilania).

13- Złącze LCD

Złącze służy do podłączenia wyświetlacza LCD.


Dodatkowo przy rozszerzeniu funkcjonalności rejestratora o opcję kontroli dostępu, na płycie głównej znajdują się dodatkowe elementy:

14- RJ

Gniazdo RJ45 służy do podłączenia zewnętrznego czytnika RFID obsługującego kontrolowane przejście.

15- J1

Za pomocą złącza ustawiamy tryb pracy przekaźnika w zależności od rodzaju elementu zabezpieczającego ( standardowy NC lub rewersyjny NO).

16- Listwa 5pin

- GND - złącze masy,

- Cz - złącze czujnika zamknięcia,

- Po - złącze przycisku otwarcia,

+ Z - - złącza elementu zabezpieczającego.

17- J_Cz

Złącze aktywacji czujnika zamknięcia. Aby aktywować działanie czujnika zamknięcia, należy po podłączeniu go do rejestratora zdjąć zworkę ze złącza J_Cz. Jeżeli nie wykorzystujemy w systemie czujnika zamknięcia wówczas zworka na złączu J_Cz powinna być założona.