6 zalet rejestratora czasu pracy z ekranem dotykowym – poznaj je wszystkie

Od pewnego już czasu rejestratory czasu pracy z ekranem dotykowym cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Do lamusa odchodzą urządzenia z klawiaturą numeryczną. Jest to zupełnie zrozumiałe zważywszy na fakt, iż ekrany dotykowe mają bardzo wiele zalet. Poza tym przyzwyczailiśmy się już do ich obsługi korzystając z nowoczesnych smartfonów czy tabletów.  Dlatego właśnie obsługa rejestratorów z ekranem dotykowym stała się bardziej intuicyjna i przyjazna dla użytkownika.

Czas poznać ich zalety.

EKRAN DOTYKOWY POZWALA NA KONFIGURACJĘ WYŚWIETLANYCH NA NIM INFORMACJI

Jest to jedna z najważniejszych jego zalet. Klient ma możliwości dostosowania wyświetlanych na ekranie informacji dokładnie do swoich potrzeb.

Każda firma lub zakład produkcyjny ma swoją własną specyfikę pracy. Wykorzystuje różne technologie oraz czynności produkcyjne. Dlatego stworzyliśmy urządzenie, które umożliwia użytkownikowi konfiguracje urządzenia zgodnie z jego  potrzebami. Może ukryć on funkcje, z których nie będzie korzystał. W ten sposób wpływa na funkcjonalność swojego urządzenia.

Dzięki opcji wyboru własnych ustawień ekran staje się bardziej przejrzysty, a jego użytkowanie łatwiejsze.

EKRAN DOTYKOWY UMOŻLIWIA DODAWANIE UNIKATOWCH ROZWIĄZAŃ

Rejestratory z ekranem dotykowym w większości przypadków bazują na mini komputerach. Te z kolei działają między innymi na systemach typu linux. Pozwala to na wprowadzanie nowych i ciekawych rozwiązań, ale również na ciągłą rozbudowę podstawowych funkcjonalności urządzenia.

 Przykładem takiego rozwiązania jest połączenie rejestratora bezpośrednio z bazą danych. Zapewnia ono następujące korzyści:

  • Zalogowany na czytniku użytkownik może przeglądać swoje ostatnio wykonane rejestracje. Jest to funkcja wykorzystywana szczególnie przez pracowników, którzy pracują na produkcji. Mogą oni sprawdzić ostatnio wykonywaną przez siebie czynność.
  • W przypadku rejestracji czasu pracy rejestrator wyświetla prawidłowy wybór trybu ( wejście- wyjście), co pozwala na zminimalizowanie błędnych rejestracji. Pracownik wchodząc do pracy może nabić tylko WEJŚCIE, co nie jest aż tak oczywiste. W przypadku rejestratorów z przyciskami można przez pomyłkę wybrać zupełnie inny tryb. To z kolei pociąga za sobą konieczność wykonania każdorazowo korekty błędnej rejestracji, a jeśli takie pomyłki zdarzają się często to osoby nadzorujące system RCP mają dużej dodatkowej i zupełnie niepotrzebnej pracy.
  • Umożliwia fotorejestrację zdarzeń. Polega ona na wykonaniu pracownikowi zdjęcia w momencie odbijania na rejestratorze karty.
  • Ekran dotykowy umożliwia wyświetlanie krótkich komunikatów tekstowych ( funkcja ta opisana jest w dalszej części tekstu)

JEST WIELOFUNCYJNY – POZWALA NA PRACĘ W DWÓCH SYSTEMACH JEDNOCZEŚNIE

Nasze rejestratory z ekranem dotykowym umożliwiają pracę w dwóch systemach jednocześnie, czyli w Systemie Rejestracji Czasu Pracy oraz w Systemie Kontroli Produkcji.

Dzięki temu nie ma konieczności zakupu dwóch różnych urządzeń, co znacznie obniża koszty związane z zakupem wybranego systemu informatycznego.

Poza tym, jeśli Klient początkowo decyduje się na zakup samego Systemu Rejestracji Czasu Pracy, ale po pewnym czasie dochodzi do wniosku, że chciałby objąć kontrolą nie tylko czas pracy swoich pracowników poprzez rejestracje ich wejścia i wyjścia, ale także kontrolować to,  co robią w ciągu swojego dnia pracy, jakie wykonują czynności i ile to trwa ( System Kontroli Produkcji) to w związku z tym nie jest zmuszony do wymiany rejestratora na nowy. Dalej może korzystać z tego, który już zakupił. Możliwość pracy w dwóch systemach jednocześnie jest ogromną zaletą tego urządzenia.

EKRAN UMOŻLIWIA WYŚWIETLANIE KRÓTKICH KOMUNIKATÓW TEKSTOWYCH

Na czym to polega?

Pracownik, który przychodzi do pracy i odbija kartę na rejestratorze może przeczytać dedykowaną mu informację, na przykład: PANIE JANKU, PROSZĘ ZGŁOSIĆ SIĘ DO KADR lub WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU IMIENIN.

Dedykowane komunikaty tekstowe są tylko elementem dodatkowym, ale z doświadczenia wiemy, że bardzo ułatwiają życie J.  Nie ma już konieczności poszukiwania pracownika po całym zakładzie pracy. Poza tym osoba nadzorująca system RCP ma pełną kontrolę nad tym kiedy i komu chce przekazać ważną wiadomość. Wyświetlanie tych komunikatów można zaplanować z wyprzedzeniem wpisując je do systemu. Osoba, której dany komunikat się wyświetla musi potwierdzić jej odczyt, więc nadawca wiadomości ma też pewność, że dotarła do adresata.

POZWALA NA DOSTOSOWANIE WYGLĄDU,  CZYLI WARSTWY WIZUALNEJ (SKÓRKA)

Ekran dotykowy pozwala na wybór nie tylko wyświetlanych elementów, ale także na wybór ich wyglądu.

Jeżeli podstawowy interfejs naszego rejestratora nie odpowiada Klientowi, można go w prosty sposób zmienić. Do wyboru przygotowaliśmy aż cztery rodzaje tzw. skórek

Dodatkowo możemy dodać logo firmy Użytkownika, co dopełni personifikację urządzenia. Istnieje również możliwość stworzenia nowej skórki w oparciu o preferencje Użytkownika, co niewątpliwie wpłynie na komfort oraz wygodę korzystania z urządzenia.

EKRAN DOTYKOWY ZABEZPIECZONY JEST SPECJALNĄ FOLIĄ POLIESTROWĄ AUTOFLEX

Ekran dotykowy zabezpieczony jest specjalna folią, która przede wszystkim spełnia funkcję ochronną.

Dlatego w przypadku jej zniszczenia lub uszkodzenia podlega wymianie. Dzięki temu prostemu zabiegowi nasz ekran znów będzie wyglądał jak nowy. Natomiast w przypadku urządzeń z klawiaturą numeryczną mechaniczne jej uszkodzenie zwykle skutkuje koniecznością zakupu nowego egzemplarza.

PODSUMOWANIE

Planując rozwój własnej firmy warto zastanowić się nad wdrożeniem nowoczesnych rozwiązań, jakimi są dedykowane oprogramowanie oraz nowoczesne urządzenia.

Z doświadczenia i opinii naszych Klientów wiemy, że takie inwestycje są dziś niezbędne.

Pozwalają one na zarządzanie przedsiębiorstwem w oparciu o realne dane, które są gromadzone i analizowane zgodnie z preferencjami użytkownika.

Zachęcamy do kontaktu.