FAQ

System Rejestracji Czasu Pracy (14)

W raporcie pracownika wyświetlane są informacje dla konkretnego pracownika dotyczące rozliczenia czasu pracy w oparciu o ustawione parametry w planie pracy i zarejestrowane zdarzenia. Rozliczenia obejmują:
 • czas wejścia/wyjścia pracownika
 • obecność
 • obecność pracownika w pracy, przed pracą, po pracy oraz obecność
 • czas pracy
 • przerwy – przerwa płatna, bezpłatna, nierozliczona, stała
 • służbowe
 • spóźnienie
 • nadgodziny
 • noce
 • bilans i wiele innych.

Fotorejstracja zdarzeń polega na zrobieniu pracownikowi zdjęcia w momencie odbijania się przez niego kartą na rejestratorze. Wykonane zdjęcie umożliwia weryfikacje osoby rejestrującej się na czytniku.

Dostęp do zdjęć posiada tylko osoba uprawniona.

Dostęp do programu mają tylko osoby uprawnione, czyli osoby posiadające login i hasło dostępu.

Poza tym nawet osobom uprawnionym możemy zezwolić na wgląd do poszczególnych działów programu. Istnieje też funkcja Super Admina, który ma dostęp do wszystkich danych i to on nadaje uprawnienia poszczególnym użytkownikom.

Tak – program umożliwia naniesienie korekty w przypadku błędnie nabitej rejestracji.  Umożliwia także jej uzupełnienia w sytuacji, kiedy pracownik zapomni odbić się na rejestratorze. W programie znajdą się również informacje kto i kiedy dokonał takiej korekty. Osoba uprawniona do dokonywania korekt może dodać własny komentarz do takiej korekty.

Oczywiście, że tak. Proponujemy naszym Klientom 45-dniowy , bezpłatny okres testowy zarówno oprogramowania, jak i urządzeń. Dzięki temu możecie Państwo osobiście sprawdzić funkcjonalność naszych rozwiązań i podjąć świadomą decyzję zakupową.

Oczywiście, nasz czytnik z ekranem dotykowym umożliwia rejestrację wejść i wyjść służbowych. System takie rejestracje rozlicza pracownikowi, któremu nadano prawo do wyjść służbowych, zgodnie z ustawionym planem pracy.

Tak – program pokaże sumę oraz ilość spóźnień danego pracownika w wybranym przedziale czasowym. Poza tym program umożliwia bieżący podgląd rejestracji pracowniczych, więc każde zarejestrowane spóźnienie można monitorować w czasie rzeczywistym.

Jasne – służy do tego moduł Obecność  w naszym programie.

Znajdują się tutaj dwie listy pracowników:

 • jedna pokazuje, którzy pracownicy zgodnie z planem pracy danego dnia powinni być na terenie firmy.

Możemy tu także sprawdzić godzinę przyjścia do pracy, czas spóźnienia oraz godzinę wyjścia z pracy.

 • druga lista tego modułu przedstawi nam ilu pracowników jest nieobecnych ze wskazaniem powodu ich nieobecności oraz pracowników dla których na ten dzień nie został przygotowany plan pracy.

Tak – nasz system pozwala zaplanować pracownikowi przerwę i ja rozliczyć.

Nasze rejestratory z ekranem dotykowym posiadają opcję rejestracji przerw przez pracownika. Program natomiast pozwala na rozliczanie przerw płatnych oraz bezpłatnych w oparciu o ustawione parametry w planie pracy i rejestracje przerw.

Program umożliwia także na zaplanowanie przewidzianego czasu przerwy w formie przerwy stałej, której pracownik nie musi już rejestrować na czytniku.

Tak – program umożliwia tworzenie zaawansowanych planów pracy dla wszystkich pracowników. Uwzględnia trzy sposoby przeliczania czasu pracy:

 • Dokładny – pracownik rozpoczyna oraz kończy pracę dokładnie według ustawionego czasu. Norma jest wyliczona na podstawie ustawionego czasu rozpoczęcia oraz zakończenia.
 • Przedział – pracownik ma przepracować określoną normę w ustalonym przedziale czasowym.
 • Norma – pracownik ma przepracować określoną normę w konkretnym dniu. Plan pracy może być ułożony na kolejny miesiąc, ale też na wiele miesięcy do przodu.

Program pozwala na wpisanie zaplanowanych przez pracowników dni urlopowych, co znacznie ułatwia planowanie planów pracy z wyprzedzeniem. Ponadto dzięki zaawansowanej edycji, polegającej na możliwości kopiowania pojedynczych pół, kolumn, wierszy lub tylko wybranych parametrów, przygotowanie planu pracy dla wszystkich pracowników jest znacznie szybsze i łatwiejsze.

Oczywiście, że tak. Układając plan pracy możemy nadać pracownikowi uprawnienia do nadgodzin ( Podstawowe, 50% lub 100%). Program przeliczy wypracowane nadgodziny w ramach założonego plany pracy. Możemy również nie nadawać takiego uprawnienia. Program umożliwia ustawienie sposobu rozliczania i naliczania nadgodzin różnie w poszczególnych dniach w planie pracy.

Oczywiście, w naszym programie dostępna jest karta ewidencji czasu pracy pracownika. Karta ewidencji czasu pracy pozwala na poprawne naliczenie wynagrodzenia za wykonaną pracę.

Można ją wygenerować w oparciu o dwa kryteria:

 • Wskazany rok
 • Wskazany typ ewidencji: obecność, obecność/praca, praca, praca/norma, rzeczywisty, rzeczywisty/norma, bilans, bilans/norma.

Prowadzenie karty ewidencji czasu pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy.

Tak – nasz system współpracuje z innymi programami na zasadzie wymiany plików.

Instalacja naszego systemu rejestracji czasu pracy jest niezwykle prosta. Składa się z dwóch etapów:

 • Instalacji oprogramowania na komputerze
 • zamocowaniu urządzeń (rejestratorów) na ścianie oraz podłączenia ich do sieci i bazy danych.

Zwykle instalacji dokonuje informatyk obsługujący Klienta, gdyż procedura ta jest bardzo prosta, a Kupujący nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z instalacją systemu. Ponadto zapewniamy bezpłatny, dwumiesięczny okres wsparcia powdrożeniowego, serwis oraz szkolenia zarówno w wersji on – line jak i w siedzibie Klienta.

Rejestratory dotykowe RD1 oraz RD2 (7)

Jeżeli pracownik zapomni odbić się na rejestratorze, zobowiązany jest zgłosić ten fakt przełożonemu. Osoba uprawniona uzupełnia w programie brakującą rejestrację i dokonuje odpowiedniego opisu takiego uzupełnienia.

Nasze urządzenia do rejestracji zdarzeń mogą zostać wyposażone w kamerę. Posiada ona matrycę SONY IMX219 o rozdzielczości 8Mpx. W momencie odbicia się pracownika na czytniku robi mu zdjęcie.

To dodatkowa forma weryfikacji takiej rejestracji.

Tak, oczywiście, na naszych rejestratorach dotykowych TPM-RD1 oraz TPM-RD2 pracownik może zarejestrować przerwę.

W parametrach rejestratora należy aktywować opcję rejestracji przerw. Pracownik podczas odbicia rejestracji będzie miał wówczas do wyboru dodatkowe przyciski umożliwiające rozpoczęcie i zakończenie przerwy.

Pracownik może odbić się na rejestratorze za pomocą przypisanej mu karty magnetycznej, breloka lub indywidualnego kodu.

Rejestrator TPM – RD2 posiada obudowę ABS z dodatkowa uszczelką chroniąca urządzenie przed pyłem i wilgocią. Jest również nieco większy od TPM – RD1.

Rejestrator z przyciskami pozwala na wybór jednej z czterech dostępnych funkcji:

 • wejście,
 • wyjście,
 • wejście służbowe
 • wyjście służbowe.

Ekran dotykowy oprócz wyżej wymienionych funkcji pozwala na wykorzystanie następujących rozwiązań:

 1. Wybór dodatkowej funkcji: przerwa,
 2. Pozwala na pracę w dwóch systemach jednocześnie ( system RCP oraz system Planowania Produkcji i Kontroli Zleceń,)
 3. Umożliwia wybór warstwy wizualnej, czyli skórki,
 4. Pozwala na wyświetlanie krótkich komunikatów tekstowych dedykowanych konkretnym pracownikom.

Komunikacja rejestratora odbywa się za pomocą TCP/IP oraz WiFi.